Przechwytywanie darmowych domen pod zaplecze pozycjonerskie

Łukasz Wesołowski | 4 listopada 2019 | Pozycjonowanie | Jeden komentarz

przechwytywanie darmowych domen

Przechwytywanie darmowych domen pod zaplecze pozycjonerskie wcale nie musi być trudne i wiąże się to z małym algorytmem zadań do wykonania. Dziś chciałbym przedstawić sytuację gdzie do przechwycenia darmowej domeny .tumblr wykorzystam narzędzie ScrapeBox.

W szczególności osoby poznające tajniki SEO często zadają pytanie o budowanie własnego zaplecze SEO lecz nie zdają sobie jeszcze sprawy z tego ile faktycznie ono może kosztować. Natomiast w momencie gdy przechwycimy darmową domenę to zazwyczaj nie ma żadnych kosztów, ale niestety musimy pamiętać o tym, że taka strona nigdy nie będzie nasza. Dlatego warto rozróżnić budowanie profesjonalnego zaplecza SEO od tego które będzie nam działało w ramach darmowej domeny ( chociaż ono również dobrze nadaje się na chociażby T2).

Darmowe domeny i ich wyszukiwanie

Jak wspomniałem na początku dla mnie niezbędnym narzędziem w codziennej pracy jest Scrpebox i to właśnie na nim będę opierał się przez cały czas.scrapebox1

 • Czyli wybieramy frazy kluczowe na które chcemy szukać naszych blogów o rozszerzeniu .tumblr i myślę, że tutaj nie ma nic skomplikowanego w tej kwestii. Specjalnie użyłem angielskich nazw dlatego, że po prostu jest takich miejsc o wiele więcej w sieci niż tych zawierających polskie nazwy.

scrapebox2

 • Następnym krokiem jest oczywiście wybór silnika z którego będziemy korzystali. Standardem jest oczywiście wyszukiwarka Google. Bardzo ważną kwestią jest to abyśmy nie zapomnieli załadować adresów Proxy gdyż w przeciwnym razie nasz harvest może niestety zakończyć się banem na adres IP.

scrpaebox3

 • Po chwili scrapowania otrzymujemy odpowiednią ilość wyników dla poszczególnych fraz kluczowych. Musimy pamiętać o tym, że przechwytywanie darmowych domen możemy rozszerzyć oczywiście o inne silniki platform blogowych.

scrapebox4

scrapebox6

W tych krokach po kolej usuwamy zbędne duplikaty aby nam się nie powtarzały. Oczywiście warto jest również przyciąć adres URL do adresu subdomeny, gdyż w przeciwnym razie nie będziemy mieli pewności czy jest ona wolna czy nie. Jeżeli wpis blogowy już nie będzie istniał to niestety ale SB pokaże nam nieprawidłową wartość.

Przechwytywanie darmowych domen – część właściwa

Jeżeli mamy już odfiltrowaną bazę miejsc które będziemy sprawdzać pod kątem możliwości „przejęcia” miejscówki to możemy na dobrą sprawę zacząć sprawdzanie. Od razu tutaj wspomnę, że wskazanym jest na początku  podjęcia tych czynności wybrania bardzo dużej ilości fraz gdyż w moim przypadku po usunięciu duplikatów zostało ich raptem ponad 1000 adresów. Z doświadczenia wiem, że jest to zdecydowanie za mało aby znaleźć nawet jedną darmową domenę do przechwycenia i ponownej rejestracji.

darmowe domeny

Na tym etapie wybieramy z darmowych dodatków wtyczkę ScrapeBox Alive Check. To ona jest nam niezbędna do prawidłowego wyszukania wygasłych darmowych domen.

ustawienia wtyczki scrapebox

Po zaimportowaniu listy naszych domen do przechwycenia musimy jeszcze ustawić najważniejszą rzecz. Oczywiście należy cały czas pamiętać o tym, aby mieć aktywne proxy.

W ustawieniach wtyczki wpisujemy kod błędu 404 i jest to oczywiście działanie celowe. Narzędzie będzie skanowało nam adresy które już zebraliśmy i sobie odfiltrowaliśmy z duplikatów i szukało tych które właśnie zwraca błąd 404. Bardzo prosta zasada działania ale również mocno skuteczna.

lista sprawdzanych adresów

Jak widać na ostatnim obrazie, przechwytywanie darmowych domen niestety nie jest niczym skomplikowanym, ale w przypadku sharvestowania ogromnej ilości adresów na pewno potrzebujemy więcej czasu.

Warto również w takim wypadku mieć wirtualną maszynę gdzie możemy zostawić sobie soft na całą noc i będzie on nam sprawdzał adres po adresie. Bardzo dobrze jest również po znalezieniu darmowych domen które zwracają błąd 404 sprawdzenie ich profilu linkowego celem pozycjonowania stron internetowych, aby zaplecze to było jak najlepsze.

 

Jedna odpowiedź do “Przechwytywanie darmowych domen pod zaplecze pozycjonerskie”

 1. Paweł pisze:

  Dzięki za fajny poradnik, z chęcią jeszcze do niego wrócę, bo chciałem spróbować swoich sił w łapaniu fajnych domen.
  Chociaż spotykałem się już niejednokrotnie z opiniami, że ciężko na tym rynku coś ugrać, bo już są bardzo mocni zawodnicy, którzy najlepsze domeny zgarniają dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  ×

  Darmowa wycena pozycjonowania

  Formularz wykorzystuje Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, jak przetwarzane są twoje dane.

  SEO BLOG

  Zapoznaj się z nowościami z branży SEO i zobacz co nowego jest na blogu

  bezpieczeństwo strony internetowej
  Znaczenie bezpieczeństwa strony (HTTPS) dla SEO

  Co czwarta strona internetowa nadal działa w starym standardzie HTTP, pomimo wyraźnych rekomendacji Google dotyczących przesiadki na bezpieczniejszy protokół....

  recenzje i opinie w seo lokalnym
  Znaczenie recenzji i opinii w SEO lokalnym

  Od dłuższego czasu recenzje i opinie klientów stały się kluczowym czynnikiem wpływającym na widoczność i sukces firm w lokalnych...

  zwiększenie CTR
  Optymalizacja tytułów i opisów dla zwiększenia CTR

  W kontekście marketingu cyfrowego, Click-Through Rate (CTR) jest kluczowym wskaźnikiem efektywności treści w sieci. Optymalizacja tytułów i opisów to...

  recenzje w treści
  Użycie recenzji w treściach na stronie

  Recenzje klientów są potężnym narzędziem, które może znacząco wpłynąć na decyzje zakupowe potencjalnych klientów. Włączenie ich do treści na...

  SEO BLOG