Skąd można pobrać darmowe zdjęcia na stronę www?

Łukasz Wesołowski | 22 września 2023 | Poradnik | 2 komentarze

darmowe zdjęcia

Prowadzenie interesu byłoby niemożliwe w dzisiejszych czasach bez strony internetowej. Strona www musi być przejrzysta i czytelna, ale też i atrakcyjna wizualnie, a więc powinny znaleźć się na niej ciekawe zdjęcia. Nie zawsze jest możliwość zrobienia ich samodzielnie, ale można pobrać je z Internetu. Są specjalne strony, na których dostępne są darmowe fotografie bez praw autorskich. 

Darmowe zdjęcia do pobrania

Świat Internetu jest ciekawy i wciągający, a wiele osób spędza mnóstwo czasu, przeglądając blogi, sklepy online czy czytając wpisy zamieszczone w mediach społecznościowych. Z racji tego, że stron jest mnóstwo z każdej dziedziny, to by zachęcić do odwiedzenia konkretnej witryny, należy odpowiednio ją przygotować. Nie może się obejść bez kolorowych zdjęć i grafik, które przykuwają uwagę i zachęcają do pozostania na stronie. Zrobienie dobrego zdjęcia wymaga użycia profesjonalnego sprzętu, ale też i wiedzy technicznej.

Nie każdy ma predyspozycje i okazję do zrobienia fotografii, która zachwyci każdego. Są jednak bazy darmowych zdjęć, z których można skorzystać bez posądzenia o plagiat czy zawłaszczenia praw autorskich. Oczywiście należy dokładnie zapoznać się z informacją, co można zrobić z konkretnym zdjęciem, a to zależy już wyłącznie od prawa autorskiego. Jest wiele serwisów umożliwiających pobieranie takich zdjęć, które są darmowe. Dostępne są też strony, z których można pobrać fotografie, ale odpłatnie. 

Darmowe zdjęcia Stock – z których korzystać?

Serwisy, na których zebrane są różne materiały wizualne, w tym oczywiście też zdjęcia są nazywane Stock. Dostępne są one na różnych portalach, a w zależności od zasad na nich obowiązujących, można pobierać zdjęcia za darmo lub odpłatnie. Skupiamy się jednak na zdjęciach stockowych darmowych, z których mogą korzystać nie tylko osoby prywatne, ale też firmy. Ważnym jest aby takie zdjęcia dodać na swojego bloga którym zarządzamy.

Każde zdjęcie jednak jest objęte inną licencją, którą należy sprawdzić przed pobraniem. Bank zdjęć, bo tak nazywa się inaczej darmowe zdjęcia Stock, jest dostępny dla wszystkich, którzy chcą tworzyć strony internetowe, blogi czy grafiki. Wiele agencji marketingowych korzysta z takich udogodnień, dzięki którym można stworzyć atrakcyjniejszą treść ze zdjęciami dla potencjalnych klientów.

Można korzystać z różnych materiałów i fotografii, ale zawsze należy przed ściągnięciem sprawdzić, czy licencja autora jest darmowa i można zdjęcie wykorzystać dla własnych celów. Jeśli ktoś prowadzi firmę i umieszcza zdjęcie stockowe na swojej stronie internetowej, to też nie ma problemu, albowiem mogą być one używane do celów komercyjnych, czyli zarobkowych i prywatnych. 

Darmowe zdjęcia bez praw autorskich

Ktoś pewnie się zastanawia, dlaczego artyści czy fotografowie umieszczają swoje zdjęcia bezpłatnie dla ogółu. Nie ma w tym nic złego. Dzięki Internetowi można się wybić, ale też i pochwalić swoimi dziełami. Nie każdy robi zdjęcia zarobkowo, a niektórzy chcą się dzielić swoją pasją i pomagać innym. Darmowe zdjęcia bez praw autorskich dostępne są na różnych portalach i bez obaw można z nich korzystać. Oczywiście również dobre teksty na stronie są bardzo ważna i zauważmy, że darmowe zdjęcia wzbogacają naszą witrynę.

To świetny sposób, by urozmaicić swoją stronę internetową lub prowadzić bloga, który przykuje uwagę nie tylko treścią, ale też i stroną wizualną. Zdjęcia Stock udostępniane są w różnoraki sposób, a mianowicie niektóre można użyć jedynie raz bez ograniczenia czasowego, a inne można użytkować wielokrotnie, ale jedynie w konkretnym okresie. Dodatkowo autorzy niektórych fotografii pozwalają, by obraz można było przekształcić, co w wielu przypadkach jest istotne, szczególnie jeśli chce się stworzyć plakat czy rozbudowany projekt graficzny. Taka opcja stwarza wiele możliwości i otwiera perspektywy na skorzystanie z prac ludzi z całego świata. 

Dostępność darmowych zdjęć na stronę www czy do innych projektów jest duża, ale ważne jest, by przed pobraniem sprawdzić licencję. Należy też zapoznać się z regulaminem strony i informacjami, jakie zawarte są pod każdą fotografią. Zdjęcie potrafi przykuć uwagę dużo szybciej niż najbardziej atrakcyjna treść, a więc warto zadbać o aspekt wizualny strony, bloga, projektu czy fanpage. 

2 odpowiedzi na “Skąd można pobrać darmowe zdjęcia na stronę www?”

  1. […] do osób szukających konkretnych produktów – lub szersze działanie. Pamiętajmy, że darmowe zdjęcia także mogą być bardzo przydatne i warto je wybrać […]

  2. […] strategii. Dlatego warto zastanowić się nad marketing storytelling lub wykorzystaniem darmowych zdjęć na stronę www, aby wzbogacić treść swojej […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SEO BLOG

Zapoznaj się z nowościami z branży SEO i zobacz co nowego jest na blogu

dropshipping
Dropshipping – kompletny przewodnik dla początkujących przedsiębiorców

Dropshipping – czym jest i jak działa ten model biznesowy? Dropshipping to model sprzedaży polegający na bezpośrednim wysyłaniu produktów...

shadowban
Co to jest shadowban?

Shadowban, zwany również ukrywaniem lub blokadą cieniującą, to subtelna kara nałożona przez Instagram na konta łamiące zasady platformy. Jest...

reklama na linkedin
Reklama na LinkedIn – jak stworzyć skuteczną kampanię reklamową?

Czym jest reklama na LinkedIn? LinkedIn to największa na świecie platforma biznesowa, która skupia profesjonalistów z różnych branż. To...

jak założyć sklep internetowy
Jak założyć sklep internetowy? E-commerce krok po kroku

Rozwój cyfrowych technologii i zmieniające się nawyki zakupowe sprawiają, że e-commerce staje się coraz ważniejszą częścią gospodarki. Zastanawiasz się,...

SEO BLOG