Kilka przykładów jak promować bloga

Łukasz Wesołowski | 14 października 2022 | Poradnik | 2 komentarze

jak promować bloga

Każda osoba prowadząca blog nawet jako hobby w pewnym momencie stwierdzi, że fajnie jakby zdobył on więcej czytelników, fajnie byłby pisać dla większej ilości osób i tu przyda się promowanie. Blog można promować na wiele sposobów.

Jak promować bloga:

Jak wspomniałem, jest wiele sposobów na dotarcie z blogiem do ludzi. Niżej przedstawione sposoby, to jedynie przykłady, z których blogerzy chętnie korzystają.

  1. Pozycjonowanie www

Jest to najprościej mówiąc promowanie bloga w wyszukiwarce Google lub innej. Żeby to zrobić wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad SEO. Nie jest to trudne, ale trzeba wiedzieć, jak to zrobić i nabrać trochę doświadczenia.

  1. Media społecznościowe

Obecnie to potęga zasięgowa z wieloma milionami użytkowników, więc nie można ich pomijać. Warto blog promować nie tylko na oficjalnym profilu, lecz też na różnych powiązanych tematycznie grupach.

  1. Kanał

Własny kanał to również miejsce, gdzie można promować blog. W opisie podać link, a w samym filmie wspomnieć o blogu. Oczywiście najpopularniejszy jest YT, ale nie jest to jedyne miejsce na własny kanał. Warto mieć kilka takich miejsc, na wypadek, gdyby np. YouTube usunął kanał, a wcale nie jest o to trudno.

  1. Fora i strony powiązane tematycznie

Nie ma to być „chamska” reklama swojego bloga z dodaniem czystego linku i ewentualnie dodaniem „wchodźcie”. Tylko dodanie linku w wyniku merytorycznej dyskusji lub po przemyślanym komentarzu. Pisałem o tym w artkule link building i marketing szeptany i nadal jest to bardzo skuteczna metoda.

  1. Inne blogi

Wielu blogerów nie ma nic przeciwko zareklamowaniu swojego bloga w sekcji komentarzy. Jednak zasada jak wyżej, najpierw merytoryczny komentarz, a potem wspomnienie o swoim blogu. Nikt nie lubi czystych linków z jakimś wezwaniem do działania „wbijajcie” lub podobnym, więc zapewne zostaną one usunięte, a jak nie to niewielu w ten link wejdzie. 

  1. Płatne metody

Większość osób nie chce wydawać pieniędzy na promowanie, ale warto wspomnieć, że jest taka możliwość. Może to być wykupienie reklam promujących blog, zapłacenie komuś bardziej znanemu, aby wspomniał o blogu, są różne formy płatnego promowania.

Tak naprawdę w promowaniu bloga ogranicza tylko wyobraźnia. Kreatywność i pomysłowość mogą pomóc i znacznie zwiększyć popularność bloga. Zazwyczaj blog nie zdobywa czytelników z dnia na dzień, a więc trzeba uzbroić się w cierpliwość i nie zniechęcać jeśli na początku nie będzie to wyglądało tak jak chcieliśmy, to zupełnie normalne, że początki są trudne.  

2 odpowiedzi na “Kilka przykładów jak promować bloga”

  1. […] na klawiaturę i ekran. Należy pamiętać, że angażujące teksty zdecydowanie wpływają na promowanie bloga i jest to świetna opcja dla każdego kto chce zwiększać widoczność swojej […]

  2. […] korzystać nie tylko osoby prywatne, ale też firmy. Ważnym jest aby takie zdjęcia dodać na swojego bloga którym […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SEO BLOG

Zapoznaj się z nowościami z branży SEO i zobacz co nowego jest na blogu

firmowe konto Google
Firmowe konto Google – Nie tylko logo w narożniku

Kiedy myślimy o Google, najczęściej wyobrażamy sobie klasyczną wyszukiwarkę. Ale gdy zanurzysz się w odmęty tego giganta internetowego, odkryjesz,...

marketing storytelling
Marketing Storytelling czyli przenoszenie narracji w świat biznesu

W erze cyfryzacji, techniki marketingowe przechodzą ewolucję, aby sprostać oczekiwaniom coraz bardziej wyrobionych odbiorców. Jednym z takich podejść jest...

Google Discover
Google Discover – Twój Przewodnik po Odkrywaniu Treści

Wprowadzenie do Google Discover Czym jest Google Discover? Google Discover to nowoczesny sposób, w jaki gigant wyszukiwania dąży do...

Google Trends
Czym jest Google Trends?

Google Trends to narzędzie, które pokazuje, jak często użytkownicy wyszukują określone słowa kluczowe, tematy, frazy lub zapytania w Google...

SEO BLOG