Jak dodać stronę do Google?

Łukasz Wesołowski | 11 kwietnia 2020 | Optymalizacja | 2 komentarze

jak dodać stronę do Google

Dodawanie strony do wyszukiwarki Google w szczególności osobom nie mającym zbyt dużego doświadczenia w tym zakresie, może sprawić sporo problemów. Wbrew pozorom nie jest to ciężkie i nasza strona firmowa lub sklep internetowy dosłownie w ciągu chwili może znaleźć się w wyszukiwarce Google.

Dodawanie strony do Google

Z pewnością wielu niedoświadczonych użytkowników na początku zadaje sobie pytanie jak dodać stronę do Google. Z pomocą może nam przyjść kilka narzędzi oraz sposobów, aby nasza witryna była zaindeksowana w tej wyszukiwarce. Pierwszym i najbardziej popularnym sposobem jest użycie Google Search Console. Możecie go znaleźć pod adresem: https://search.google.com/search-console/ i właśnie dzięki temu narzędziu od Google monitorować stan waszej strony www. Na początku należy przede wszystkim witrynę zweryfikować, aby potwierdzić, że posiadamy do niej pełne prawa. Jeśli dodamy naszą stronę poprzez Google Search Console to wtedy już będzie ona regularnie odczytywana przez roboty wyszukiwarki.

Kolejnym sposobem z którego możemy skorzystać również poprzez narzędzie Search Console jest przesłanie mapy strony w formacie xml.

Jest to dobre rozwiązanie, gdyż raz przesłana mapa jest często dzięki specjalnym wtyczkom na stronie aktualizowana, więc nie ma konieczności aby ją ręcznie uaktualniać.  Wystarczy w panelu Google Search Console wybrać z menu Mapy witryn w module Indeks.

Więc jeśli wiemy już jak dodać stronę do Google poprzez panel Google Search Console to możemy poznać inne techniki. Zresztą dodawanie strony do Google raczej nie jest niczym skomplikowanym z czym byśmy sobie nie poradzili.

Indeksacja przez linkowanie

Kolejnym sposobem aby dodawanie strony do Google było skuteczne jest linkowanie danej strony pozyskując linki zewnętrzne. Roboty wyszukiwarki podążając za pozyskanymi odnośnikami „przejdą” na naszą stronę i w taki sposób ją identyfikując – zaindeksują. Ten sposób może być dość problematyczny dla osób nie wiedzących czym jest pozycjonowanie stron www i samo zdobycie linków zewnętrznych również może stanowić problem. Mimo wszystko taka forma dodawania strony do Google jest również dość często praktykowana.

Linkowanie wewnętrzne strony

Samo linkowanie wewnętrzne jest bardzo dobrym sposobem na to, aby nasza strona została dodana do wyszukiwarki Google. Jednak należy to zrobić dobrze z zachowaniem odpowiedniej struktury strony więc ten sposób nie jest zalecany dla osób nie mających doświadczenia. Mimo wszystko dodawanie strony strony do Google poprzez odpowiednie linkowanie wewnątrz struktury potrafi być bardzo skuteczne. Oprócz tego doskonale wpływa na przepływ „mocy” jeśli stosuje się odpowiednie słowa kluczowe podczas procesu linkowania wewnętrznego.

Jeśli wiemy już jak dodać naszą stronę do Google to nie pozostaje nam nic innego jak zabrać się do pracy. Tym bardziej, że w przypadku dodawania strony do Google Search Console zmiany mogą pojawić się w bardzo krótkim okresie.

 

2 odpowiedzi na “Jak dodać stronę do Google?”

  1. Ramirez pisze:

    W bardzo prosty sposób opisana czynność, która faktycznie może niektórym sprawić trochę kłopotów. Jak dla mnie super.

  2. EleSam pisze:

    Z mojego doświadczenia, najszybciej strona indeksuje się przez Google Search Console, ale inne metody też są dobre 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

SEO BLOG

Zapoznaj się z nowościami z branży SEO i zobacz co nowego jest na blogu

Nagłówki strony internetowej - ich znaczenie w SEO
Nagłówki strony internetowej – czym są w SEO

Poprawna konstrukcja nagłówków wpływa na działania SEO. Nawigują one użytkowników witryny po jej zawartości, zwiększają jej atrakcyjność, a także...

Blog firmowy
Blog firmowy i jego prowadzenie. Jak zdefiniować swoją linię redakcyjną?

W erze informacji, posiadanie spójnej strategii komunikacyjnej przyczynia się do sukcesu Twojej firmy. Podczas dystrybucji treści, w Twoim interesie...

jak dodać stronę do Google
Jak dodać stronę do Google?

Dodawanie strony do wyszukiwarki Google w szczególności osobom nie mającym zbyt dużego doświadczenia w tym zakresie, może sprawić sporo...

Serwer podczas pracy
Logi serwera w SEO – jak je czytać

Logi serwera na którym stoi nasza strona mogą co nieco nam powiedzieć na temat tego co dzieje się „we...

SEO BLOG