Problem z WordPressem

Łukasz Wesołowski | 9 sierpnia 2019 | Optymalizacja | 3 komentarze

problem z WordPressem

Problem z WordPressem może wystąpić nagle i nawet tak jak w moim przypadku, przy obowiązkowej aktualizacji zastałem dziwny błąd na stronie głównej.

Dziś tak bardzo spontanicznie, ale myślę że ten wpis może komuś uratować trochę nerwów i zapewne oszczędzić czasu. Od razu na wstępie powiem, że szukałem porady na stackoverflow i poniekąd coś znalazłem, ale jeżeli ktoś nie zna PHP to raczej może sobie nie poradzić.

Wszystko zaczęło się od takiego maila:

Cześć!

Od WordPress 5.2 istnieje wbudowana funkcja, która wykrywa, kiedy wtyczka lub motyw powoduje błąd krytyczny w witrynie, i powiadamia za pomocą tego automatycznego e-maila.

WordPress wykrył błąd w używanej wtyczce: Contact Form 7.

Proszę odwiedzić witrynę (https://dolp.pl/) i sprawdzić, czy nie ma żadnych widocznych problemów. Następnie odwiedzić stronę, na której został wykryty błąd (https://dolp.pl/wp-login.php) i sprawdzić, czy nie ma widocznych problemów.

Skontaktuj się z hostingodawcą, aby uzyskać pomoc w dalszym badaniu tego problemu.

Jeśli witryna wygląda na uszkodzoną i nie można uzyskać dostępu do pulpitu, WordPress ma teraz specjalny „tryb odzyskiwania”. Pozwala to bezpiecznie zalogować się do pulpitu nawigacyjnego i badać ją dalej.

https://dolp.pl/wp-login.php?action=enter_recovery_mode&rm_token=418WFZXBKHSlf83Ervas38&rm_key=i5B0Be*******

Aby zachować bezpieczeństwo witryny, ten link wygaśnie za 1 dzień. Proszę się tym nie przejmować, bo nowy link zostanie wysłany, jeśli błąd wystąpi ponownie po jego wygaśnięciu.Szczegóły błędu
===================
Błąd typu E_COMPILE_ERROR został spowodowany w linii 12 pliku /usr/home/*******/domains/dolp.pl/public_html/wp-content/plugins/contact-form-7/settings.php. Komunikat błędu: require_once(): Failed opening required '/usr/home/******/domains/dolp.pl/public_html/wp-content/plugins/contact-form-7/includer/contact-form.php’ (include_path=’.:/usr/local/share/pear’)

Jak poradzić sobie z takim problemem w WordPressie?

Nie powiem bo na początku byłem dość mocno zaskoczony i jak spojrzałem to problem występował z wtyczką Contact Form 7. Próbowałem używać linku do odzyskania – niestety bez skutku i problem z WordPressem nadal występował. Objawiał się tym, że na stronie głównej widziałem ten sam problem, gdzie skrypt próbował dołączyć dodatkowe pliki za pomocą funkcji include lub required_once i zwracał błąd.

Jak wspomniałem na początku niestety wizyty na forach dla koderów na niewiele mi się zdały, więc zacząłem to robić na własną rękę. Czyli po kolei:

 1. Zalogowałem się na ftp gdzie trzymana jest strona i poddałem edycji plik, który zwracał błąd,
 2. Odnalazłem konkretną linijkę kodu (wszystko wyglądało ok),
 3. Przepisałem ją ręcznie i nadpisałem plik,
 4. No i zaczęło działać, ale wyrzuciło kolejny błąd tym razem do wtyczki Yoast SEO,
 5. Powtórzyłem czynności z punktów od 1 – 3 aż do skutku.

W końcu po kolejnym odświeżeniu strony zauważyłem, że została ona załadowana normalnie. Mogłem się zalogować do panelu administratora i na dobrą sprawę nic znaczącego się nie działo, cały panel wyglądał jak wcześniej czyli aktualizacje zrobione na bieżąco oraz  panuje ład i porządek. Po prostu problem z WordPressem zniknął co mi ulżyło. Całość zajęła mi może 5 minut pracy.

Co nagle spowodowało błąd WordPressa ?

Na tą chwilę jeszcze nie wiem, ale zauważyłem że dotknęło to wszystkie strony na moim ftp które są wyposażone we wtyczkę Contact Form 7 oraz Yoast SEO. Zakładam, że coś mogło powodować wewnętrzny błąd serwera ale tego będę pewny jak poczytam logi. Może ktoś zna przyczyny takiego zachowania to śmiało czekam na informację.

 

3 odpowiedzi na “Problem z WordPressem”

 1. Magda pisze:

  Myślę, że może to być jakiś wewnętrzny błąd samego WordPressa. U mnie jeszcze wszystko póki co działa poprawnie. Jednak jeśli pojawi się taki problem to będę wiedziała co mam zrobić.

 2. Łukasz Wesołowski pisze:

  No ja jeszcze nie analizowałem wszystkiego, jednak gdyby to był wewnętrzny błąd serwera to powinny pojawić się błędy 503. Jak sprawdzę logi to będę wiedział dużo więcej.

 3. Powiem szczerze ze niby wordpress jest najlepszy, jednak bugi wtyczek i brak kontroli nad nimi to bardzo wielki minus. Ile „syfu” kryje się za takimi wtyczkami, ile bugów i ile backdoor’ów… Nie mam zaufania do tego CSM jak i innych 🙂 osobiście wole wiedzę wszystko od zera na czym stoi i co z czym się je. A update wordpressa ciągną za soba wiele błedów bo jakaś wtyczka czego nie obsługuje itp itp 🙂 sami wiecie..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SEO BLOG

Zapoznaj się z nowościami z branży SEO i zobacz co nowego jest na blogu

jak dodać stronę do Google
Jak dodać stronę do Google?

Dodawanie strony do wyszukiwarki Google w szczególności osobom nie mającym zbyt dużego doświadczenia w tym zakresie, może sprawić sporo...

Serwer podczas pracy
Logi serwera w SEO – jak je czytać

Logi serwera na którym stoi nasza strona mogą co nieco nam powiedzieć na temat tego co dzieje się „we...

google merchant center
Google Merchant Center

Google Merchant Center jest jedną z usług Google, niezwykle przydatną dla przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą internetową. Polacy cenią sobie...

problem z WordPressem
Problem z WordPressem

Problem z WordPressem może wystąpić nagle i nawet tak jak w moim przypadku, przy obowiązkowej aktualizacji zastałem dziwny błąd...

SEO BLOG