Jak działa ScrapeBox?

Łukasz Wesołowski | 2 czerwca 2018 | Narzędzia SEO | 2 komentarze

jak działa scrapebox

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek co to w ogóle jest za narzędzie?  Jak działa ScrapeBox i czy w ogóle jest komukolwiek w dzisiejszych czasach potrzebny. Narzędzie te ma lata świetności za sobą, kiedy wielki spam na blogach rządził, a w pozycjonowaniu liczyła się tylko ilość linków przychodzących – i to nie ważne skąd tylko ile.

Budowa ScrapeBox

Samo narzędzie po zainstalowaniu wita nas jednym oknem uruchamianym przez plik wykonywalny. Układ jest dość czytelny i intuicyjny, jednak to wrażenie może być mylne. ScrapeBox to bardzo potężne narzędzie nazywane często kombajnem (harvester).

Jak widać okno główne składa się z czterech form tekstowych oraz wielu (naprawdę wielu) guzików i list rozwijalnych. Aplikacja ta została stworzona stricte do działań pozycjonerskich wspomagając je i ułatwiając pracę.

Uwaga! Nieumiejętne posługiwanie się tym programem może wyrządzić wiele złego. Poczynając od bana na IP, a kończąc na zaspamowaniu strony docelowej

Opis pól aplikacji roboczej

Każde okno, każdy guzik czy ma swoje przypisane działanie. Jest to jak najbardziej oczywiste. Zerknij poniżej i popatrz jakie pole za co odpowiada.

Pole nr 1 – tutaj wpisujemy frazy kluczowe na jakie chcemy uzyskać listę stron. Najlepszym sposobem jest stosowanie footprintów, aby dokładnie sprecyzować nasze zapytanie.

Pole nr 2 – forma tekstowa do harvestowania i zarządzania adresami proxy. Bez dobrych proxy program ScrapeBox praktycznie jest bezużyteczny.

Pole nr 3 – Lista wyników po użyciu harvestowania z pola nr 1. Tutaj wyświetlana jest cała lista adresów URL dopasowana do naszego zapytania.

Pole nr 4 – Lista adresów do automatycznego komentowania (na dzień dzisiejszy wręcz bezużyteczna)

Pole nr 5 – Lista wyboru akcji co do zwróconych wyników URL z pola nr 3. Najważniejsze z nich to:

  • Remove/Filter – usuwamy duplikaty domen i adresów. Usuwamy nieinteresujące nas słowa. Lista zostaje odfiltrowana przez ustawione przez nas filtry
  • Trim – przycinanie adresu do domeny głównej
  • Check Indexed – sprawdzanie stanu zaindeksowania (bardzo przydatna opcja)

Czy ScrapeBox jest dziś potrzebny?

Takie pytanie zadaje wiele osób. Bez znaczenia czy są to osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z SEO i pozycjonowaniem, czy ludzie już co nieco znający tą tematykę. Oczywiście odpowiedź uzależniona jest od odpowiedzi na poniższe pytanie:

Co zamierzasz robić z tym programem? Do czego jest Ci potrzebny ScrapeBox?

Jeśli chcesz np. sprawdzać tylko stan zaindeksowania adresów to wydatek rzędu 97 $ za program może mijać się z celem. Jest na rynku wiele programów, stron czy systemów oferujących te usługi znacznie taniej. Natomiast musisz się zastanowić czy akurat ten program będzie dla Ciebie dobry do zbierania bazy linków. Oprócz SB znajdziesz jeszcze wiele innych harvesterów.

Jesteś zainteresowany kupnem programu? W takim razie odsyłam Cię do oficjalnej strony producenta – Scrapebox

2 odpowiedzi na “Jak działa ScrapeBox?”

  1. […] Przechwytywanie darmowych domen pod zaplecze pozycjonerskie wcale nie musi być trudne i wiąże się to z małym algorytmem zadań do wykonania. Dziś chciałbym przedstawić sytuację gdzie do przechwycenia darmowej domeny .tumblr wykorzystam narzędzie ScrapeBox. […]

  2. Pozycjonowanie pisze:

    To narzędzie lata swojej świetności ma już za sobą, jednak ciągle jest przydatne i warto z niego korzystać w działaniach SEO:) Świetny tutorial.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

SEO BLOG

Zapoznaj się z nowościami z branży SEO i zobacz co nowego jest na blogu

Nagłówki strony internetowej - ich znaczenie w SEO
Nagłówki strony internetowej – czym są w SEO

Poprawna konstrukcja nagłówków wpływa na działania SEO. Nawigują one użytkowników witryny po jej zawartości, zwiększają jej atrakcyjność, a także...

Blog firmowy
Blog firmowy i jego prowadzenie. Jak zdefiniować swoją linię redakcyjną?

W erze informacji, posiadanie spójnej strategii komunikacyjnej przyczynia się do sukcesu Twojej firmy. Podczas dystrybucji treści, w Twoim interesie...

jak dodać stronę do Google
Jak dodać stronę do Google?

Dodawanie strony do wyszukiwarki Google w szczególności osobom nie mającym zbyt dużego doświadczenia w tym zakresie, może sprawić sporo...

Serwer podczas pracy
Logi serwera w SEO – jak je czytać

Logi serwera na którym stoi nasza strona mogą co nieco nam powiedzieć na temat tego co dzieje się „we...

SEO BLOG