Jak dobrać słowa kluczowe przy pozycjonowaniu

Łukasz Wesołowski | 2 czerwca 2018 | Pozycjonowanie | Jeden komentarz

Jak dobrać słowa kluczowe przy pozycjonowaniu

Zaczynasz budować stronę i nie wiesz jak dobrać słowa kluczowe przy pozycjonowaniu? Nie martw się nie jesteś jedyny, gdyż taki dylemat spotyka praktycznie każdą osobę która zaczyna budowanie własnej strony internetowej. Patrząc na tą kwestię w obszarze SEO i przyszłego pozycjonowania, właściwy dobór słów kluczowych dla własnej witryny jest niezwykle ważny w kontekście przyszłego kierowania ruchu.

Dobieranie fraz kluczowych

Na tym etapie czynnikiem dominującym nie może być czas. Gra on na Twoją niekorzyść. Musisz dobrze przemyśleć o czym będzie Twoja strona internetowa i jak właściwie dobrać odpowiednie słowa kluczowe na nią. W końcu staramy się odpowiedzieć na pytanie: jak dobrać słowa kluczowe przy pozycjonowaniu Twojej przyszłej strony www.

Zastanów się o czym będzie witryna. Jeśli będziesz chciał opisywać na niej np. nowinki motoryzacyjne to musisz powiązać ją ściśle z tą branżą. Jest to proces który niewątpliwie wpłynie na długofalowe kojarzenie Twojej strony internetowej właśnie z frazami z branży motoryzacyjnej. Jeśli nie masz pomysłu na swoje słowa zawsze możesz posiłkować się darmowymi rozwiązaniami

  1. Google Keyword Planner (Planner słów kluczowych)

W sumie narzędzie to służy do kojarzenia słów kluczowych do reklamy kontekstowej AdWords, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby się nim posiłkować. Znacznie ułatwia dobranie słów kluczowych. Aby go używać niezbędne jest posiadanie konta w Google, no ale to raczej nie jest wielkim wyzwaniem.

dobór słów kluczowych

Wpisaliśmy pożądane przez nas słowo kluczowe. Teraz naciśnij przycisk „Rozpocznij” i zobacz co zrobi za Ciebie planner słów kluczowych.

planer slów kluczowych

Wyniki, które pokazał nam planner są ściśle powiązane z branżą motoryzacyjną i ilością wyszukiwań w Google na dane słowo kluczowe. Jest tam również podana stawka za 1 kliknięcie jednak jest to skorelowane z AdWords, chociaż nam przy planowaniu słów kluczowych może być jak najbardziej przydatne. Świadczy to m.in. o konkurencyjności danego słowa. Analizując słowa kluczowe od razu na pierwszy rzut oka wyłania się fraza samochody osobowe. Ma największą ilość wyszukiwań w ciągu miesiąca – sięgającą miliona wyszukiwań. Jednak jej konkurencyjność i duży próg stawki za górny zakres może świadczyć o tym, że ruszając z nową stroną nie warto pchać się w stronę zbyt konkurencyjnych fraz. No chyba, że dysponujesz budżetem z kilkoma zerami. Analizując tą listę lepiej skupić się na frazach takich jak: samochody używane, giełda samochodowa czy chociażby na samej frazie motoryzacja.

  1. SEMSTORM (narzędzie do content marketingu)

Chociaż to rozwiązanie jest płatne, to istnieje możliwość zarejestrowania się i przetestowania za darmo przez pewien okres czasu. Po zalogowaniu się w serwisie, przejdź do zakładki „Narzędzia” i Twoim oczom ukaże się poniższy ekran. Żeby nie wklejać całego zrzutu ekranu skupiłem się tylko na zakładce dotyczącej słów kluczowych.

semstorm

Wpisujemy nasze hasło motoryzacja, czekamy chwilę aż Semstorm przeanalizuje nasze żądanie i otrzymujemy zestaw słów kluczowych.

semstorm

W tym przypadku mając włączony tryb zaawansowany w SEMSTORM uzyskujemy w jednym raporcie wiele istotnych danych. Najważniejsze z nich to :

  • Wyszukiwania – średnia miesięczna ilość wyszukiwań danego słowa
  • Płatna konkurencja – wskaźnik liniowy ukazujący jak silna jest nasza konkurencja na dane słowo kluczowe
  • CPC – dane pobierane z AdWords, czyli średni koszt jednego kliknięcia
  • Trendy – sezonowość danej frazy kluczowej i to jak rozkłada się jej wyszukiwalność w danych przedziałach czasowych

Więc jak dobrać prawidłowe słowa kluczowe?

Słowa kluczowe to początek przygody z prawidłową optymalizacją witryny. O optymalizacji witryny pisałem już w artykule jak zoptymalizować stronę pod seo, gdzie zawarłem absolutne podstawy optymalizacyjne. Przy dobieraniu słów kluczowych pamiętaj, aby kierować się powyższymi zasadami oraz korzystaj z narzędzi. Znacznie one ułatwiają pracę.

Jedna odpowiedź do “Jak dobrać słowa kluczowe przy pozycjonowaniu”

  1. […] skuteczne. Oprócz tego doskonale wpływa na przepływ „mocy” jeśli stosuje się odpowiednie słowa kluczowe podczas procesu linkowania […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SEO BLOG

Zapoznaj się z nowościami z branży SEO i zobacz co nowego jest na blogu

jak dodać stronę do Google
Jak dodać stronę do Google?

Dodawanie strony do wyszukiwarki Google w szczególności osobom nie mającym zbyt dużego doświadczenia w tym zakresie, może sprawić sporo...

Serwer podczas pracy
Logi serwera w SEO – jak je czytać

Logi serwera na którym stoi nasza strona mogą co nieco nam powiedzieć na temat tego co dzieje się „we...

pozycjonowanie stron za darmo
Pozycjonowanie stron za darmo

Pozycjonowanie stron za darmo lub może inaczej, bardziej z zapytaniem. Czy można pozycjonować stronę za darmo? Niby pytanie samo...

google merchant center
Google Merchant Center

Google Merchant Center jest jedną z usług Google, niezwykle przydatną dla przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą internetową. Polacy cenią sobie...

SEO BLOG